>Zamane Aileleri…

>

 
* Allahım… sonunda bu da oldu.Babam ” hadi uyu artık kızım” diye facebook‘tan mesaj gönderdi.Tabi red cevabı kabul edilmeyen  bir “rica” bu.  Ben de “olur babacığım” deyip çevrimdışı yaptım durumu.

  * Şu zamane kelimesi kullanıldıkça eskimeyen kelimelerden..Her daim ,klasik bir “evin büyüğü”  klişesi. Zamane gençleri, Zamane çocukları, Zamane insanları…Değişen şeyler demek ki hep insanlar.Sanki zaman değişmiyor da ,hop denmiş kişiler, karakter değiştirmiş.

 *Zamane ailelerinde masa kültürü mutasyona uğramış bir kere.Eskiden masada konuşulmazmış.El kol hareketleri yapılmazmış.Babaya karşılık verilmezmiş.Bir de bunları söyledikten sonra, yemek masası ailenin buluşma alanı oluyor.Yok ya ! E oldu bir de yemek yemeseydik , onu unutmuşsunuz bak.

  * Zamane çocukları çok elektronikmiş.Lütfen..lütfen elektronik demeyelim anneciğim,teknolojik diyelim.Hayır bu üstünü kapamak değil.Tamam biliyorum odamdan çıkmıyorum gün boyu bilgisayarın başındayım.Evet her yer radyasyon doldu , ağzımdan fışkırcak neredeyse,biliyorum.

 * Zamane gençlerinin oraları buraları delikmiş.Yok efendim yüzü gözükmüyormuş piercingten.Valla giriş çıkışlarda ötermiş.Tamam ben de fazlasını pek hoş bulmuyorum doğrusu ( tanrım yoksa bende mi…) ama ne var yani taksın, sana ne oluyor teyzecim?
  *Zamane gençlerinin ağzı bozukmuş.Hıımm…tamam bozuk falan da ben birsürü teyze-amca gördüm küfrün sınırını zorlayan.Annanemin masallarında bile koca memeli dev , adama siktir ol git diyor ben de dinliyorum.  onlara ne diyeceksin. siktir ol git diyebilirsin bak.
 *Zamane aşkları da kısa sürüyor,  nerde o eski romantik aşıklar.Aylarca görmeden beklemek, mektup geldiğinde zarfı  bir çocuk heyecanıyla açmak,koklamak. (Tamam hadi bak bunu kabul ettim.)
 * Zamaneler uzar uzar, sakız gibi olur , Zamane örnekleriniz varsa çekinmeyin buyrun yazın yorumlara. Ah şu zamane blogcuları yok mu.. ( wtf, anne bana neler oluyor ?)
Acaba şu “zamane” diyen amcaların teyzelerin de önceden “zamane” lafını işittiklerini,genç olduklarını ,seviştiklerini falan ne zaman kabullenebileceğim.

Hazaldan Hazala: benim kafa yine iyi gece gece.

İç ses : Kes lan sesini git zıbar bak yine ayakta.Uyutmadın da paçoz karı.

Ya şu içimdeki cadaloz da yaşlı bişey sanki.
-Zamane Hazal’ı-
Advertisements

About hazellova

Hayallerin Peşinde Koşan Kız
This entry was posted in aile, Deneme, gece gece, genç, zamane, zıbar yat lan. Bookmark the permalink.

31 Responses to >Zamane Aileleri…

 1. hayalci says:

  >Zamane insanları gerçekten bi tuhaf 😉

 2. kendimce says:

  >heheheXD,ya okurken çok eğlendim valla yeni kalkıp böyle eğlenceli yazılar okumak iyi oluyo=),bende bir tane piercing var onuda babamdan zar zor izin alıp taktırdım=)şu zmane aşkları konusunda hemfikirizz YİNE;)

 3. Hazel says:

  >@Hayalci tuhaf olan bence bu durumu kendimizin yarattığı bilincinde olmamamız.Hala devam…@Kendimce iyi yine izin vermiş seninki ben söylesem babam bişey demez de annem aynen şöyle der "Vucüduna birdaha geri dönülemeyecek şekilde, birşey yaptırmana izin veremem." yani, dövmeye de izin yok.Evet yine aynı düşünüyoruz =)=)

 4. Elif Gizem says:

  >Zamane Hezel'i 🙂 Bir söz duymuştum nerden duydum, kim söyledi hatırlamıyorum. "Zamane aşkları, zamane fast food iyeyecekleri gibi; hızlı pişip çabuk doyuruyor…" Bu cümle geldi aklıma paylaşıyım dedim 🙂

 5. Hazel says:

  >Çok doğru valla.Paylaştığın için teşekkürler Elif'cim =)

 6. Rebecca says:

  >ahaha çok güzel olmuş =D

 7. Hazel says:

  >Teşekkürler Rebecca'cım 🙂

 8. Telekinesis says:

  >İbretlik bir girdi olmuş. Foto tasarımları sana mi ait ? eser sahibi sen misin ?

 9. Hazel says:

  >Teşekkür ederim 🙂 evet bu sitedeki çizimlerin hepsi bana ait. :))

 10. Telekinesis says:

  >Olacak iş değil 😀 Ayakta alkışlıyorum. Her zaman çizim yeteneği olan kişilere imrenmişimdir.Hayalim mangaka olmaktı ama neyse bari bu bloda sövmeyeyim.Çalışmalarınını devamını bekliyorum. Özendim bende deneyecem.

 11. Hazel says:

  >Allahım ! Böyle bir yorumu alıp çerçeveletir, duvarıma asarım ! Çok ama çok teşekkür ediyorumm =) Aynen Manga çizmek benim de çok hoşuma gidiyor.Lütfen siz de, gaza gelin, deneyin çizmeyi.Buna vesile olursam çok mutlu olurum :))

 12. Telekinesis says:

  >Şu an Tensai Sakuragi çizimlerim var birazda Miyamoto Musashi üzerinde çalışıyorum. Takehiko Inoue hayranıyım. Hoş okuduğum Manga sayısı bine yakındır ama Takehiko Inoue bizim benden takılıyor.cızacam yahu kesin cızacam birşeyler

 13. Hazel says:

  >Çiz çiz 😀 Vay be, ben o kadar çok okumadım 😦 ben anime izlemeyi daha çok seviyorum sanki.:)

 14. Telekinesis says:

  >İkisinin de tadı başka. Tabi animenin içinde müzkilerde giriyor daha bir başka oluyor. Başlığı mahvettim yine 😀 Neyse uzatmıyorum, devamını bekliyorum.

 15. Hazel says:

  >Yok yok buna kirletmek mi denirmiş :)) tamam çok teşekkür ediyorum ben de 🙂

 16. >Hazel sen ne diyosun ya benim babamda yorum geliyo mu yorum,kaç takipçin olmuş diye arada bir hesap sormma modlarına giriyor :Ddedim bazı yorumlar canımı sıktı,diyoki yorum yapanın adresini bulamazmıyız 😀 durumumuz pek farklı değil yani :Dp.s:dün geç oldu yattım fotoşop programı için teşekkür edemedim,varya bikaç bulogıra sordum hangi programı kullanıpta fotoşop yapıyosunuz diye,burunlarından kıl aldırmadılar.Ama var mı Hazall gibisiii(bkz.var mı nazo gibisi :D)

 17. Hazel says:

  >ahah 😀 desene babalarımız da iyi anlaşırlarmış.p.s:öenmli değil cano, tabi ya var mı benim gibisi 😀 😛 benim gibi egoistini bulamazsın yani 😀

 18. Profösör says:

  >*Ben de bir babayım. Bu duruma sevindim diyemem.*Zamane çocukları" yerine eskiden büyüklerimiz "Ahir zaman çocukları3 derdi. Biz gülümser geçerdik.*Amerikan yemek usülü sonradan çıktı.*En eski çağlrda çağın gerektirdiği şekilde teknolojik gelişmeler vardı. Teknoloji büyük ve kapsamlı bir kavram. Elektronik ise bir devre damgasını v urduğu için elektronik çağ diyebiliriz. Bilişim çağı demiyor muyuz. Yontma taş devri yerine yontma taş çağı diyebiliriz mesela. *Kimisi dövme yaptırıyor, kimisi yırtık pırtık dolaşabiliyor.*Kim ki küfrediyor; acı biber sürülürdü eskiden..*Aşk yine var. Dünya döndükçe..

 19. Hazel says:

  >Olaya sizin gözünüzden bakmak, beni kendime getirdi diyebilirim 🙂 Şu baba meselesinde de , o işin geyiği lütfen yanlış anlamayın 🙂 çıkamazdım internetten, bu yazıyı yazmalıydım önce.hıım Ahir Zaman Çocukları 🙂 ilk defa duyuyorum.Acı biberi, bizim ilkokul hocamız, birkaç oğlanı küfrettikleri için tahtaya çıkarıp, dillerine sürmüştü.Unutamadm 😀 ben çok küfreden biri değilimdir hatta bu gördükleriniz ilk küfredişlerim, internete ayak uydurmak gibi.Doğru mu yanlış mı bilemiyorum ama artık pek küfretmeyen benim gibilere garip bakıldığı bir genç toplumun ortasındayım.Her ne kadar kendim olmaya çalışsam da etkileniyorum mecburen :)Aşk elbette var ama artık insanların tahammülleri yok.Saygı azaldı,anlayış azaldı.Bu yüzden de birçok evlilik yıkılıyor bence.iyi akşamlar Profösör'cüğüm 🙂 yorumunuz için çok teşekkür ederim.

 20. Profösör says:

  >Değer verdiğiniz için teşekkürler ve aileni tebrik ediyorum. Herşeyin hayırlısını dileyelim.

 21. Hayat_Erkegi says:

  >digital gençlik :)) güzel olmuş.çizimler kafama takılmıştı, yorumları okuyunca senin olduğunu öğrendim. Süpermişler 😉

 22. Hazel says:

  >@Profösör Ben, değer verilecek yorumlarınızla sayfamı neşelendirdiğiniz için teşekkür ederim, ve iletirim :D@Hayat_Erkegi Çok teşekkürlerr =)Geliştirmeye çalışıyorum kendimi 🙂

 23. >ahh bu dijital gençlik ahhhh :Ptamam tamam kızma 😀 Sevvgimden yani 🙂

 24. Hazel says:

  >:D kızamam ki istesem de, doğru söylüyorsun şekerim 😀 😛

 25. matias says:

  >''hay bismillah''diyen teyzeyi gorunce baska bir teyze geldi aklıma; hani su sokak ortasında uluorta opusen cifte ayar veren meshur teyze..repligi hatırlayalım;teyze; tadı guzel mi evladımcocuk; neyin teyzeteyze; kasarın:))***cizemem deme:))

 26. Hazel says:

  >:D evet bu teyzeyi daha çok çizeceğim galiba.Hatta bak şimdi çizesim geldi, senin için çizcem bunu :D:D yalnız teyzeye bir ad bulmam lazım ??

 27. matias says:

  >teskkur etmeyi unuttumusum:)ıslık cal cizim bitince:)

 28. Hazel says:

  >tamamdır 😉 Biter birazdan.

 29. >komik komik komik :)))

 30. Hazel says:

  >:) öyle olması için zorlanmadığı halde öyle, evet 🙂 ama,bunlar ciddi meseleler.Hala kabullenemedim mesela eheh.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s