>Fark ettiniz mi? İyi değilim.

>-Üçü bir arada’lara bayılıyorum.

   Sıcak suyla değil, sırf onun için cezveyle süt kaynatmasına bayılıyorum.Uğraşınca daha kezzetli oluyor sanki.İşte yanımda bol kahveli sert bir üçü bir arada ile yazıma başlıyorum.

-Dokunmatik telefonlardan nefret ediyorum.

    Evet, benim  bir tane var.Tuşlara basmayı, o dıbıtıbıtıt sesini o kadar çok özledim ki.Yanlışlıkla birilerini aramaktan da bıktım.

-Yarın 10 Kasım.

   İlkokulda Mahmut Hoca beni tahtaya kaldırmış– evet o sırada sıranın altında gizlice resim çiziyordum, bir de silgiden ip yapıyordum-.” Uzun uzun kavaklar, dökülüyor yapraklar.Ben Atama doymadım, doysun kara topraklar! “ı söyletmişti.

-” Ve şimdi sizi iki dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum”daha şimdi iki‘yi duyar duymaz  herkes ayağa kalkar.Sessizlik kollarıyla sarar etrafı.Ta ki…

   Angutun biri çıkıp da “bilerek”  ( genelde böyle oluyor ) öksürmesine , arkamdan birinin “kkkıkrkkrkk” ( gülme aşaması 1 ) sesleri çıkarmaya başlamasına ve bir bebeğin ağlamasına kadar. O bebek nereden çıkıyor anlamıyorum.İstisnasız her seferinde Bir Bebek Ağlaması duyuluyor.Sonra “kkkkrkkrkkkh” sesleri artar işte.Bence bebek sesini fon olarak telefonlarında taşıyorlar, araştırmalıyım.

Bir de benim öyle bir yapım var ki, dayananmam.Kendimi aniden frenleyebilirim ama devamlı olarak süregelen bu tutum içerisinde, başımı öne eğmek zorunda kalıyorum.Öğretmenlerin yüzüne ve bayrağa bakacak cesareti gösteremiyorum.Ha güldüm ha güleceğim.

 Yarın, yine aynısı olacak.Umarım dokuzlardan bir embesil çıkıp da ilk kurşunu atmaz.Ki,
Gençliğe Hitabe’yi okumak için ben görevlendirildim.Umarım hakkını vererek okuyabilirim.

-Okul puanlarında düşüş olmuş?? 

  Okulun yarısı nakil yapmaya hazırlanıyor.
Ben birşey mi kaçırdım ne oluyor??

-Hayallerin Peşinde Koşan Kız dedim fakat Mimar Sinan dışında size kurduğum hayallerden hiç bahsetmedim.

  Balık burcu olduğumdan heralde,hayallerimde  maddi anlamda iyi şeyler dilemek benim tarzım değil.Ben daha çok, hayatın gerçeklerinden kaçtığım bir sığınak olarak görüyorum hayal dünyamı.İstediğim kişi olabiliyorum, sesimi değiştirebiliyorum, insanları tuhaflaştırabiliyor, zamanla oynayabiliyorum.Bir çiçeğin büyüme evresini değiştiriyor, ağacı yumurtlatabiliyorum.

– Külkedisini gerçek bir kediye dönüştürüp Çizmeli Kediyle başgöz ediyorum mesela.
-Yedi cücelere ayakkabı yaptırıyorum kendim için.
-Ortaçağ Avrupası’nda yaşadığımı farzediyorum ve kendimi ilk önce bir halayık parçası yerine koyuyor sonra bir düşes olsam Krallığa yeni neler getirirdim, nasıl bir otorite sağlardım onu kurguluyorum.

Bazense çok pastoral takılıyor, fantezi yapmadan direkt olaya giriyorum.

Bir çoban kızı olduğumu, günümü çayırlarda gezerek ve şiirler yazarak geçirdiğimi görüyorum.Yanaklarım dağ havasından ( dağdaymışım heidi’deki gibi) al al olmuş.Güneş batarken kayalıklar altın sarısı oluyor.Yanıma bir de Peter koyuyorum ara sıra.

puzzle’mış lan.benim Puzzle’ım ^_^

Köy ekmeğinin kokusunu, sıcak bir tarhana çorbasıyla hayal ediyorum.Elimi, çamaşırları yıkadıktan sonra önlüğüme sildiğimi, çeşmeye su almaya giderken diğer kızlarla dedikodu yapıp, şen kahkahalar attığımı.

böyle.

– Mehmet Akif Ersoy’un hem yüzücü hem öğretmen hem Milletvekili hem hafız hem veteriner hem düşünür hem şair olduğunu biliyor muydunuz? 

Bugün -sadece dünden beri hazırlandığımız-   M.Akif Ersoy Bilgi Yarışması’na katıldık 3 öğrenci.Diğer okullar yaklaşık bir haftadır çalışıyorlardı.Adamın hayatını bir günde ezberlemek mecburiyetinde kaldık Okul sağolsun.Yazılar genelde geç geldiği için oluyor böyle.Hatta bir keresinde yazı, yarışmadan sonraki hafta gelmişti.

İkinci olduk okul olarak.Ye man. )

– Sayıları insanlaştırmayı çok seviyorum.

0: Kralın soytarısıdır.5 ile takılmayı çok sever.Heryerde gözü vardır.İkna kabiliyeti çok güçlüdür.
1 : birdir sadece.Yalnız, ama asildir.
2: Çok şirindir bana hep fareyi anımsatır.
3:Çok kurnaz gelir, çok da kıskançtır bence.İki olmaya hep özenmiştir.
4: ikinin babasıdır.Sevgi dolu aile ferdi.
5: arkadaş ortamında hep pozitif olan, her sayıyla iyi anlaşan, huyu suyu birdir.”0″ ile kankadır.onun da torpili var azıcık.Olmasaydı her sayıyla çarpıştığında kavganın sonunda  “0, 5” nasıl çıkardı?
6: İki kız arasında kalan erkek gibidir.2 ve 3 arasında kalmış gibi gelir hep bana.İkisi çarpışıp duruyorlar.Birini bölse diğeri çıkıyor.
7: Çok sevdiğim bir sayıdır fakat hiçbir işe yaramaz.Bir tek kendisiyle iyi anlaşabilir.Bilmiş, içine kapanıktır.Asosyaldir.
8: 5’ten sonra bence en şaklaban sayıdır.2nin amcası, 4ün kardeşidir.4 ne kadar babacansa 8 de o kadar tersidir. Playboydur.3′ e  takılmayı, onu belaltı espirileriyle sinir etmeyi çok sever.Hep gözlük takar.
9:Aristokrat kesime aittir.Burjuvadır diyelim.Krallıkta sözü geçer.Büyü işleriyle ilgilenir. 10’u zehirlemeyi çok ister ama sağ koludur.Kızı 3’tür.
10: Kraldır.Başka söze gerek yok.

-hazalvehazal-

Advertisements

About hazellova

Hayallerin Peşinde Koşan Kız
This entry was posted in 10 Kasım, Anı, Deneme, hazal, Mehmet Akif, sayılar. Bookmark the permalink.

11 Responses to >Fark ettiniz mi? İyi değilim.

 1. >İyisin sen,iyi..Ve daha iyi olmaya devam ediyorsun :)Yarınki Gençliğe Hitabe okuman için başarılar dilerim sana.. Belki dinlemeyenler olur törende. Olsun sen yine yüksek sesle söylemeye devam et..Dokunmatik telefonlara ben de alışamadım yahu..

 2. >:)))üçü bir arada, bayılırım. sütle deneyim ben de.telefon. öyle. törenler. haklısın. yurdum insanı.hitabe. başarılar. yakışır sana. gurur duydum seninle.puanlar neden düştü ki. kötü haber.hayallerin sensin. en çok hayallerinde sensin. boşver maddiyatı. pastoral kısmı çok hoş.bazı insanlar öyledir. her yönde yeteneklidir.sayılar. bunu ilk senden duydum.derslerin yoğundur. belki ondan kendini çok parlak hissetmiyorsundur. ama hayallerin bitmediği için kendinden uzaklaşman olası değil.:)kendini iyi hissetmen için gerekli herşey var sende. bir de hedeflerin. :)get on your feet 🙂

 3. 8ex-en8 says:

  >3 evet kıskançtır ama 2 ye özenmez. sayıları kişiselleştiriri bende. dokunmatikleri bende sevmiorum o yüzden teleofunumu yenileyemiorum. 10 kasımı hatırlatmanı sevdim );

 4. French Oje says:

  >2 ve 7yi o kadar çok seviyorum ki… ikisinde de kendimi gördüm. senden korkuyorum hazel:)ayrıca 10 kasımda saygı duruşu başkadır.ayrıca o koyduğun telefonum pembesi var bende. canım o benim adı da bihter. yaa ablası:)xoxo gerizekalı french

 5. Hazel says:

  >Vişne Çürüğü : teşekkür ederim 🙂 alışmak mümkün mü o telefonlara.deepblueeagle : dene dene.Beğenirsin umarım.Pastoral bölüm benim de en sevdiğim bölüm.:)88 : bilmem bana hep kıskanıyormuş gibi geliyor 🙂 tek olmadığıma sevindim :)French Oje : Aa ! French ! bu telefon da bende var işte ( siyahı) ve adını behlül koymuştum.I'm scary mom.

 6. >Biliyor musun ne geldi aklıma,kesin güleceksin bana.?.Bir insanın hiç bir şeyi olmasın bir balık burcundan arkadaşı olsun yeter..hem zengin,hem renkli,hem neşe_keder ikilisi belki de üçü bir arada..daha bu liste uzar gider..çok sevimlisin çok..:))

 7. !ancelina! says:

  >dün yani 10 kasımda sunucuydum herkesin 'kıkıkhh'sesini duydukca gülmemek için kendimi zor tuttum,iğrenç bir duyguydu:) resimde gayet konuya uygun ve açıklayıcı olmuş.:)hayal kurmak güzeldir bende çok seviyorum tıpkı senin dedğingibi orası kendi dünyan oluyor ve herkesi istedeğin şekle sokuyorsun,külkedisini bile:)hayallerimle mutluyum:)dokunmatik telefon kabusum zaten,bi gün birisinin dedikodusunu yaparken onu aramasından korkuyorum:P:Pyaa senn bloga gelince çenem açılıyor benim:D:d

 8. Ayris says:

  >Ben hiç sayıları insanlaştırmadım:( Üstelik en sevdiğim rakam bile burcuma göre: 4 ve 8 :/ Öyle de ilgisizim…Törenlerde kıkırdayanlara uyuz olurum, ciddi bir yapım var bu konuda :)Kahve ve çayı şekersiz içtiğim için 3lüleri hiç sevmiyorum, çok şekerliler(bunları niye böyle ayrıntılı yazdım bilmiyorum:))Öperim beybi**Sevgiler…

 9. Ayris says:

  >Az önce uzuun uzun yaptığım yorum çıkmayacak mı? Böhüüü 😦 Sayfa çok uzun süre gitti, dönünce bu temiz yorum sayfasıyla karşılaştım :/ Zırvalamıştım ne güzel, poff 😦 Neyse, başka zamana artık hayırlısı olsun(kaderci takılıyorum bu aralar:))Öperim canımcım**

 10. Hazel says:

  >@crazywomenrosemary: yok ya ne güleceğim,gülersem de anca bu iyi tespiti ben neden yapamadım diye kendime gülerim.Çok doğru, balık burcu son burç olduğu için tüm burçlardan birer tane özellik almış :):) çok teşekkür ederim, yorumlarınla bu blogu daha neşeli hale getiriyorsun :)@Mydream : oley :)@ancelina:aah aynı şeyleri yaşamışız.Gençliğe Hitabe'yi okudum ve son bölümlerde ellerim titreyerek okudum, kendimi savaş öncesi milleti galeyana getiren kumandanlar gibi hissettim.burayı zaten konuşun diye açıyorum güzelim. Konuş konuş 🙂 öptüm*@Ayris : kahveyi içtim mi az şekerli içerim.Çayı ise ailecek kendimi bildim bileli şekersiz içeriz :)gelmiş bak o kadar boşuna üzülmüşsün kuzum :)ben de öptüm *

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s