>Gariplikler üzerine…

>Garip alışkanlıklar Mimi etrafta dolanıyor.Sıra bana ne zaman gelecek diye düşünüyordum.Geldi.Ama beni kimlerin mimlediğini unuttum. Ya… söylesinler sonra yazayım ben buraya.Birkaç kişi aynı mimde ekleyince kafam karıştı.

 • Sigara kokan  insanların yanında duramıyorum.Hatta direk ortamı terk ediyorum.Midemi çok bulandırıyor.
 • Kim olursa olsun, aramın bozuk olduğu biri bile olabilir, gülümsemeden yanından geçemem.
 • Uyumadan önce tüm günün özetini çıkarır, film gibi izlerim.Yanlış yaptığımı düşündüğüm bir davranışımı doğru şekliyle kurgularım.
 • Uyumadan önce bir şey daha yaparım.Rüyamda görmek istemediklerimi hızlıca kafamdan geçiririm.Bu sayede bilinçaltında kalmıyorlar ve ben rüyamda görmüyorum. ( nasıl mantık ?)
 • Önceden de yazmıştım zaten, pembeden nefret ederim ama çevremdeki herşey bana inat pembe oluyor.
 • Ağaçlarla konuşurum.Tamam bu biraz ürkütücü.Aynı zamanda rüzgarla birlikte şakı söylerdim küçükken, şimdi arada rastladıkça hatrını soruyorum.
 • Ailecek bir film izliyorsak ikili koltuğa uzanırım.Ağlarsam ailemin görmemesi için kolumu yüzümü kapayacak biçimde koyabiliyorum çünkü.
pek de koyamıyorum sanırım,görüyorlardır.

 • Her şeyden zevk almaya çalışırım.Olumlu bakmaya özen gösteririm
 • Hayvan delisiyim.Bazen sevgimle öldüreceğimden korkuyorum.

öperim ben o burnuu ^^
 •  Üstümü çıkarıktan sonra düzeltip katlama huyum vardır.Ama yine de anneme göre çok pasaklıyım ben ya. Eğer böyle yapmazsam kötü şans yakamı bırakmazmış gibi geliyor.
 • Kolay kolay sinirlenmem.Ama sinirlendim mi çok fena olurum.
 • Bunu söylemesi biraz utanç verici.Klozetin içinden hep bir kesik el çıkacakmış gibi gelir, çok tırsarım.

 • Korkulardan bahsetmişken, hiçbir hayvandan korkmam ama uçan böceklerden pek hoşlanmam.Ya da üzerime doğru atlayan çekirgevari hayvanlardan.
 • Başıma buyruk hareket etmeye bayılırım, hiçbir kısıtlama olmadan gezmeyi, resim yapmayı…
 • kendimle yarışırım.ama bunu o kadar çok abartırım ki, yoldan karşı karşıya geçerken kaldırıma, arkamdan geçen arabadan daha çabuk varmaya çalışırım.

 • Çok fazla bilgilendirici konuşurum.Ama bu isteğim doğrultusunda gelişmez.Yani, kim inek gibi görünmeyi ister ki ?  Miss Google diyorlar bana bu yüzden.
 • Buzlu şeylere bayılırım.Meyveleri dilimleyip donduruyorum dondurma gibi yiyorum 🙂 üzüm ve kiraz da çok güzel oluyor öyle.
 • Sinema bileti, müze giriş bileti gibi şeyleri saklamayı severim
 • Günlüğmün adını -doğamayan kardeşimin adı olduğunu düşünüyorum- Gizem koymuştum.Selam Gizem naber tatlım  şeklinde başlıyordum günlüğe.Ve ilginçtir, sonradan farkettim ki, günlük haline getirdiğim defretin markası ” Mistery” ( korkuyorum ) !
 • Yeni yemek tarifleri uydurmayı severim.Yaptığım tatlıların, yemeklerin sevilmesi beni çok mutlu eder.
 • Tavla bilmem.Bilmek de istemem.Canım hiç oynamak istemez.
 • Ayna karşısında çok dans ederim.Bazen diğer binalardan birinin beni videoya kaydedip nete koymasından endişeleniyorum
 • Mükemmelliyetçi bir yapım var, aslında birşey ya tam olsun ya da hiç olması diyenlerdenim.Bu bana yeter diyemiyorum, herşeyin en uç noktası olacak.Bence bu çok çocukça, grileri görememek yani.Yükselenimin Akrep olmasından dolayı bence.Tam bir Akrep Kadını davranışı çünkü.
 •  Herşeyden çok pis etkilenirim.Etkilenmediğimi düşündüğüm şeylerden bile.
 • Her küçük kız çocuğu gibi prensli hayallerim de olmuştur.Çok senaryo yazmışlığım var.Bir ilişkiden korkmam, herkes gibi benim de bir sevgilim olabilir sanıyordum.Olamayacağını anladım, çok utanıyorum çünkü, çocuğun yüzüne bakamıyorum.Kızarıyorum ( ben !!! inanabiliyor musun? ) 

    *(Ben inanamadım da ondan soruyorum. ) Kendimi gayet özgüveni yüksek bulurdum.Öyleyim de, ama iş aşkı çift yönlü düşünmeye gelince , özgüven dediğin şey uçuverdi. (puf)

 • Tuvaletlerdeki aynalarda bir kere fotoğraf çekilmiştim.Büyük itiraf.
 • Yalan söylemekten nefret ederim.Yalan söyleyenleri affedebilirim.
 • Ağlayan bir erkeğe dayanamam, annelik duygularım çıkıveriyor biyerimden.
 • Erkekler demişken, kadınlar kel erkeklerden hoşlanır sözünü ben espiri sanıyordum, öyle değil mi ki?
 • Bazen, keşke biri yanımda Atatürk’e laf etse de,bi kafa koyabilsem diye hayal ediyorum.
 • Kerevizden nefret ederim.Diğer her şeyi severim.Kokusu iğrenç.
 • Büyük konuşamam.Konuşursam kesinlikle dediğim şey başıma geliyor.”Regl olmayacağım ben uzun bir süre ! “demiştim seneleer önce.Aynı gün, ilk kez olmuştum.
 • Erkeklerle kadınların çektiklerini karşılaştırırım.Kadınlar doğum yapar, erkekler askere gider, kadınlar regl olur, erkekler sünnet edilir,kadınlar şu , erkekler bu…
 • Moda üzerine pek düşünmem.Moda, insanın kendisine yakışanı giymesidir, klasik olanlardır. Diye düşünürüm.
 • Ne de uzun yazdım lan.

Böyle işte.Garipliklerden çok kendimi anlattım sanırım.

Mimik

Telekinesis
Modafobik
deepnlueeagle
Tunatebero
Çizimci 
!ancelina!
JG

 

-HAZAL-

Advertisements

About hazellova

Hayallerin Peşinde Koşan Kız
This entry was posted in gariplikler, hazal, klozet, Mim, mistery, ne saçma bir insanım yahu. Bookmark the permalink.

30 Responses to >Gariplikler üzerine…

 1. hayalci says:

  >Ya hazal acaba sen benim hiç tanımadığım kardeşim olabilirmisin 😀 Özellikle hayallerinle ilgili olan maddeler aynı :DSüper bi yazı olmuş kuzum 🙂

 2. Miss maria says:

  >Birazda olsa kendümü gördüm sankü 🙂 güzel olmuşş kuş..

 3. Hazel says:

  >@hayalci : ben de aynı şeyi senin, ve buradaki birkaç kişi için düşünüyorum.Kesinlikle çevremdekilerden daha yakın hissettiğim insanlar var :)@Miss Maria: değil mi 🙂 aynısı ban oldu işte, farklı şeyler yazmaya çalıştım 🙂

 4. Leah says:

  >Hazelcim mimin hakkını vermişsin, tebrik ederim tatlı su balığım :*

 5. Jove. says:

  >uzun muzun ama çok hoş bi yazı olmuş,yalanıp yutuldu 2 dk da =)

 6. Hazel says:

  >Leah ❤ : su balığı (L) Çok sevindim beğenmene :):)Jove : 🙂 ok sağolun efeniim 🙂

 7. !ancelina! says:

  >Moda üzerine pek düşünmem.Moda, insanın kendisine yakışanı giymesidir, klasik olanlardır. Diye düşünürüm. evet bende aynen böyle düşünüyorum.sigara kokan insan en yakınım bile olsa (fancelik gibi)onun yanından bile kaçarım:)resimler çok tatlı bu arada.ve de mim için çok teşekkür ederim bitanem:)

 8. Hazel says:

  >:) beğenmene çok sevindim fıstık.Resimleri yapmak için çok uğraştım.Yaklaşık bir saat detaylarını yaptım.Notebooktan paintle anca bu kadar çizilebiliyor işte :)mim için de birşey değil 🙂

 9. >Mükemmelliyetçi yapın olması gelecek yaşamında sana büyük katkı sağlayacak diye düşünüyorum :)Mim yazın başarılıydı

 10. Hazel says:

  >umarım öyle olur 🙂 teşekkür ederim, beğenmenize sevindim 🙂

 11. JG ~ says:

  >Çok emin değilim ama my dream seni mimlemiş olabilir. Çünkü beni de o mimlemişti(sanırım) ve ben de şutlayacak kimse bulamamıştım şutlayabileceklerimi mimlediği için:) Çoğu madde bana da uyduğu için okumak çok eğlenceliydi:) Ben ağaçlarla değil de kedilerle konuşmaya çalışırdım bir ara. Beni anlayabilirler mi, onu test ediyodum aslında ama şimdi düşündüm de bir kedinin karşısına geçmiş miyavlayan bir kız… Çok ilginç görünmemişimdir umarım dışardan:) Ve ayrıca mim için teşekkürler ama ben bunu yazmıştım. Yine de senin yazını okuduktan sonra bir sürü şeyi unuttuğumu farkettim, tekrar mı yazsam acaba(:

 12. Hazel says:

  >a evet mydream mimlemişti, bir kişi daha mimlemişti bulacağım onu 🙂 ben de kedilerle konuşmayı denemiştim, hatta anneannem çok yapar onu :)) ona çok benzediğimi düşünüyorum.Filozof gibi bir kadın. mş. yaz yaz, diğerine ekleme yap 🙂

 13. 8ex-en8 says:

  >Hazal bir ineğin burnunu öpmek ne bileyim zor değil mi..? 😛

 14. Hazel says:

  >bak , gittin buldun yine yorum yapacak yeri :))zor mu? hayır hiç de değil.aksine o kadar öpülesi ki… pembe bir burun. çok tatlı. denemelisin 😛

 15. >garipliklerin zarif bir ceylanın garipliklerine benzeyebilir ancak.tümünü sevdim.gizem'i en çok.miss gugıl'ı da.kendini iyi koru, hem bozulma, hem de insanlardan koru. belki, sanatını araya koyarsın. :)öyle işte…bu mimi bikaç gün önce ben de yapmıştım. bilirsin. sana birilerinin göndereceğinden emin olduğum için, daha yeni blogçuları mimlemiştim.hiç garip bişi göremedim ben bunların arasında.senin sadece "serene" olduğunu düşünüyorum.

 16. >aslında şöyle demeliyim daha çok.serene and debonair

 17. Hazel says:

  >evet,dediğim gibi daha çok kendimi anlatmışım sanırım.çok kibarsın :)çok teşekkür ederim tüm iltifatların için 🙂

 18. Hazel says:

  >debonair demek :))genelde gülümsemem içten olur ama bazen sadece kederimi sarıp sarmalıyorum gülüşümle.ama herkes de anlıyor o zamanlarda, bu konuda iyi bir oyuncu olduğum söylenemez.

 19. >hazel kendini okadar güzel anlatmışsın ki çok hoşş:)senin yazdıklarında bana uyan okadar çok şey var ki kendi adıma da çok mutlu oldum..ben neyim diyossunn: sen çok güzel bi insansın:)

 20. Hazel says:

  >çok teşekkür ederim 🙂 evet, blogda yazdıklarıma kendini yakın gören bir çok kişi çıkıyor, ben de haliyle sevindirik oluyorum 🙂

 21. Telekinesis says:

  >hepsini çok dikkatli bir şekilde okudum ve : – ''Uyumadan önce tüm günün özetini çıkarır, film gibi izlerim.Yanlış yaptığımı düşündüğüm bir davranışımı doğru şekliyle kurgularım. '' işte bu olaydan sonra sende kesinlikle ve kesinlikle bir star ışığı görüyorum. Kendi blogumda yazdığım gibi okuyor musun son zamanlarda bilmiyorum ama zaten 2 ayda 2 yazı yazmışım 😀 İlerde yazar ya da mangaka olursan bende parayı bulursam sana ömür boyu sponsor

 22. kirliselpak says:

  >haha ne kdr cok birbirine benzeyen insan var. bak herkes kendınden bır parca buldu yazdıklarında. aynı ben diyorum ben de.. 🙂

 23. Hazel says:

  >@Telekinesis : eheh, çok şımarıyorum bak,yemin ederim, ben hemen havaya girerim ona göre ;)evet evet, yoğunsun sanırım artık yazılarını okuyamaz olduk.@KirliSelpak : 🙂 seviyorum sizi be. valla.. bana "normal" bir insan olduğumu hissettiriyorsunuz 😛

 24. Miyuki says:

  >Ben de müze ıdı vıdı bileti saklarım bi de yeni bir koleksiyonum var : Kitap ayracı biriktiriyorum. Çünkü hediyelik eşya dükkanlarında en ucuza o satılıyor. :))http://miyukininblogu.blogspot.com/

 25. Hazel says:

  >ehe o da güzelmiş evet 🙂

 26. >Bu yazında bildiğimiz Hazel i daha detaylı açmışsın bize..İlgimi çeken rüyanda görmek istemediklerini hızlıca aklından geçirmek..ilginç geldi..gerçekten de öyle mi oluyor? Bir gece enim,konum deneyeceğim.. Bende çok kez yapmışımdır Erkek-Kadın kıyaslamasını her iki cinsinde kendine has zorluklarını hep düşünmüşümdür..:))

 27. çizer says:

  >ay haağğzeel çizimci demişsin yavrum evladım o ben miyim,şimdi pot kırmayayım diyorum ama baktım çizer nikinde benden başka kimse de yok hani 😀 ay ben olamayabilirim gibi geliyor ama başka insan yok buralarda o nikneymde sakjfkflama şey yavrum ya eğer bensem mağzur gör ya da mazur gör mahzur gör?işte gör yani mağzur? mazur? mahsur? YANİ: 2haftadır pek takılmıyorum ,yazı yazmıyorum buralarda,ondan geç gördüm kusura bakma beyb :/ ve şey sorcam hazel ya,iyileştin mi sen

 28. Hazel says:

  >iyilşetim ve evet sensin sanırım 😀

 29. çizer says:

  >yalnız oha yazı 2010dan kalma ben yeni farkediyorum 😀 özge'nin farkıyla mim anlayışı 😀

 30. Hazel says:

  >evet bayağı eski bir mimdi bu :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s