>Ben, blogum , siz ve sildiğim tüm yazılarım.

>

  “Herkes saçmalayabilir “ diye avunuyorum bazen. “ Herkes saçmalayabilir, herkes bloguna bazen kendi benliğinden uzak, kimsenin beğenmeyeceği bir şeyler yazabilir sonuçta.”
  Sildiğim yazılarıma üzülüyorum, hiçbir  suçları yok aslında. Bazıları hala duruyor bilgisayarımda , bazıları ise artık yoklar.Bir enerji bile değiller, hani hiç birşey yok olmazdı ya, o yazılar bir daha geri dönmemek üzere yok oldular.
Yazmak için ilham gelmesini beklemek istemiyorum, ben de herkes gibi dilediğimce saçmalayayım, içimi dökeyim istiyorum.Ama olmuyor, hep bir karmaşa bulutu içinde dolanıyorum. Kah toplumsal meselelerden bahsediyor, kah okulda yaptıklarımı anlatıyorum.
Ve inanın, hangisini yazmam benim için daha doğrudur, bu bloga hangisi yakışır bilemiyorum.Çünkü Hayallerin Peşinde Koşan Bir Kız ‘dan beklenen şey, okulda ona yüz vermeyen çocuğu anlatmak ağlayıp zırlamak olmamalı.Olmasını da istemem.Yaşıma göre daha evrensel bir şeyler yazıyorum, çünkü bu beni mutlu ediyor.Peki, ben hiç mi istemiyorum  kendimden daha çok bahsetmeyi? Bahsettiğimde bloga yakışmayacak diye üzülmemeyi, ve hatta bu yüzden yazıları silm ekten vazgeçmeyi…
    Çocukça yazmak, çocukça konuşmak, çocukça hareketler… Yıllardır bir o kadar kendim olamıyorum, bir o kadar da kendimim.Önceden de bahsetmiştim gerçi, boyum arkadaşlarımdan hep beş santim falan daha uzundu.Bu yüzden istediğim kişiye aşık olamıyordum, parkta çocuklar gibi zıplayamıyordum, yaptığımda “ bu kocaman kız ne yapıyor burada” bakışlarını üzerimde hissetmekten çok çekiniyordum.
   İşte bu yüzdendir ki, yaşıma göre olgun olmak zorunda kaldım.Yaşayamadığım çocukluğumu hayal ederken buldum kendimi.Hayallerimde hep biraz daha çocuktum, biraz daha masumdum.Kitaplardaki karakterlere aşık oldum, çizdiğim resimlerde, parkta oynadım.
   Şimdi ise her şey bir nebze daha normal sanki.Yaşıtlarım kendilerini buluyorlar, önceden benden kısa olan çocuklar şimdi bana yukarıdan bakıyorlar.Artık parkta oynamam gerekmiyor ve  bu olgunluğum beğeniyle karşılanıyor.Özellikle de internette.Beni görmeyen, tanımayan siz, sadece yazdıklarımla değerlendiriyorsunuz beni.Bu muhteşem bir şey.Hayatımdaki düzelmenin yanına bir de sanaldan “ düşünce arkadaşlarım” ekleniyor.Çevremde olanları hiçe sayabileceğim ama burada vazgeçemeyeceğim o kadar çok insan var ki.
   Yazdıklarıyla belli eder insan kendini.Ben de  kimseye ifade edemediklerimi sizinle paylaşıyorum.Bir bakıma kendimi deniyor, geliştiriyorum.
  Küçükken bir yazar, bir ressam olma hayalim, şimdi bana o kadar da uzak görünmüyor.Sadece yılların vereceği tecrübeye ihtiyacım kaldı.Bunun dışında, yorumlarınız, yaptığınız eleştiriler ve dostluğunuz beni çok mutlu ediyor.Hiç kimse takip etmiyor görünse ama sadece bana yorum yazanlarım olsa bu blogda, bana yeter.Ben de sizin yazılarınızı okurken bir insan daha tanımanın verdiği mutlulukla döktürüyorum yorumları.Yeni hayatlar keşfetmek, yeni  yaşamlar görmek… kısacası yeni bir şeyler öğrenmek, burada beni mutlu eden şey.Bırakın paylaşımı falan, dostluğu, sıcak havası yeter buranın.
  Çevremde, herkesle iyi anlaşan kişi olarak tanınırım.Kimin ne yaptığına bakarak değil, benimle nasıl bir ilişkisi olduğuna bakarak konuşurum.Eğer muhabbet etmek istemediğim biriyse zaten yanında durmam, kimseyi de sözlerimle rencide etmek istemem.Şu ana  kadar içinizden herhangi birini kırmışsam çok özür diliyorum.Bir anlık boşluğuma denk gelmiştir kusura bakmayın efendim.
  Tanıdıklarımı da blog yazmaya yöneltiyor, kendilerini ifade etmelerine olanak tanımalarını istiyorum.Çünkü insanın kendisine anlatamadığı bazı gerçekleri yazarken, süzgece takılmadan aktarabildiklerini fark ettim.Bu çok rahatlatıcı bir şey.Gerçi bunu benim kadar siz de biliyorsunuz.
Siz de çevrenizdekileri yönlendirin, çeşit çeşit bilgiyle dolsun blog alemi.
Sınırlamaya gerek yok düşünceleri.Sonuçta internetin bu özgür ortamı insanları çeken.
Haksız mıyım ?  
🙂

About hazellova

Hayallerin Peşinde Koşan Kız
This entry was posted in arkadaşlık, blog alemi, Deneme, hazal. Bookmark the permalink.

36 Responses to >Ben, blogum , siz ve sildiğim tüm yazılarım.

 1. StummScream says:

  >Tekrar okumam lazım aklımda bulunsun bu yazı.

 2. Miss maria says:

  >Silmeseydin be kuzum onların ne günahı var …

 3. >Hazel cim yazılarını kaldırmakta tabii ki özgürsün ama o senden,düşüncelerinden parça olan yazılarını tamamen yok etme..istersen yayın dışı bırak ama yok etme..şunu bil hissetmeden bir şey yazmıyorsun..yazdıklarını, senin sadece paylaşmak istemediklerini bir kenarda tut..seni her halinle,hayallerinle seviyorum bilesin..:)))

 4. Mia Wallace says:

  >Silinen yazılara çok üzülüyorum. Sonuçta o anın duyguyularını barındırıyor..Şu an bana bir çok saçma silicek yazım varmış gibi geliyor ama dokunmuyorum.;)

 5. Hazel says:

  >@StummScream : umarım gelir ve okursun çok teşekkür ederim :)@Miss Maria : evet sonradan üzülüyorum ama, eğer beni mutsuz ediyorsa birşey, onu hayatımdan sonsuza kadar atabilme gibi bir davranışım var :/@Crazywomenrosemary : çok teşekkürler ^^ Çok mutlu oldum.Sen ve deepblueeagle blogların demirbaşısınız sanki.Yorumlarınızla bilgilendiriyor ve mutlu ediyorsunuz.Tıpkı bir anneyle babanın çocuklarına şefkatle öğretmesi gibi… ben de sizi çok seviyorum :)@ Mia'cım : ah iyi sen dokunmuyorsun en azından.Bu huyumdan vazgeçmeliyim. :/ hepinize çok teşekkür ediyorum 🙂 çok iyisiniz.

 6. Miyuki says:

  >Hiç gerek yok silme, saçmalamak da çok insanca bir şey, sonra bakıp güleceğin anılarını silme bir daha. İnsanları da bu yönde teşvik et lütfen :)http://miyukininblogu.blogspot.com/

 7. !ancelina! says:

  >birdaha yazılarını silme ve yazmak istediğin gbi yaz kendini hiç birşeyde sınrlandırma çünkü ben seni böyle tanıdım ve böyle tanımak istiyorum.liseli olduğunu biliyorum ama kaç olduğunu bilmiyorum yani demek istedeiğim evet yasıtlarına göre daha evrensel mesajlar verebiliyorsun bu güzel birşey gercekten,biz senden okulda 100 alamadım hadi alıyayım gibi şeylerde beklemiyoruz ayrıca HAYALLERİN PEŞİNDE KOŞAN kız olarak kendi yazmak istediğini kendin belirlemelisin ve bu yzdığım şey buraya yakışır mı acaba diye düşünme çünkü bu seni kısıtlar bazı şeylerden!okulda sadece ben blog yazıyordum ve de bir öğretmenim, derste blog hakkında konusurken herkes merak etti blog işini ve bir kaç arkadaşım gercekten çok güzel şeyler çıkardı ortaya.Aslında bu gercekten iyi birşey yeni şeyler öğrenmek çok heycan verici bnce.

 8. aşkolsuN :) says:

  >aynı durum bende de var ya ..çok silerim …blogumu bile , hiç acımam ..

 9. Tsaritsa. says:

  >Çevremde olanları hiçe sayabileceğim ama burada vazgeçemeyeceğim o kadar çok insan var ki.nası haklısın bilsen (:

 10. Hazel says:

  >@Miyuki : evet haklısınız.Artık silmemeliyim.Miyuki, bu arada ben de bloga ilk başladığım zamanlarda blog adresimi yorumların altına yazıyordum, sonra tepki aldım.Bazıları hoş bulmuyorlarmış bilgine :)@ancelina : oo döktürmüşsün kuzum.Evet haklısın artık silmek yok.Çok teşekkür ederim ve blog alemine birilerini kazandırdığını bilmek beni çok mutlu etti 🙂

 11. Hazel says:

  >@aşkolsun: üzücü bir durum aslında, evde eşyalarını atamayan ben, yazılarımı nasıl böyle harcayabiliyorum, şaşırıyorum :/ :)@Tsuritsa: ama gerçekten de öyle değil mi 🙂 hoşgeldiniz bu arada, yorumlarınızla şenlendirdiniz ikiniz de blogu 🙂

 12. Tsaritsa. says:

  >tatlım ben tanıdık bi isim heheh 😀 profil değiştirdim ^^

 13. Hazel says:

  >aa-a kimsin ki acaba sen ? şııışt kulağıma söyle kimse duymasın.

 14. StummScream says:

  >"İnsanlar ne der" korkularını bir kenara bırakmalısın. Buralarda evet daha temkinli davranabilirsin yazılarında fakat gerçek hayatta 30-40 yaşında insanlar lunaparkta çarpışan arabalara rahatlıkla binerken kendi içinde neyin tartışmasını veriyorsun?Ayrıca boy olayı komiğime gitti. Bence ön yargılı olmadan önce aşık olduğun insana bir danışmalısın açıkçası ben rahatlıkla söyliyebilirim ki sevgilim benden uzun ve büyük olabilir hiçbir sakıncası yok. Tabi kabul edilebilir derecede =))Burası güzel ve sıcak bir ortam fakat yine de yalnızlığınızı gidermiyor sadece bastırıyor. Sadece patlamak üzere olan kazandaki gaz basıncını düşürmeye yarıyan bir supap.

 15. JG ~ says:

  >Yorumları okumadan yazıyorum, o yüzden dediklerim söylendiyse affola:) Herkes bazen saçmalayabilir. Hatta bazılarının saçmalama potansiyeli çok yüksek olduğundan her zaman da saçmalayabilirler (bkz:ben) Ama sen bana en başından beri çok sıcakkanlı, çok tatlı geliyorsun. O yüzden senin saçmalık diye nitelendirdiklerin benim yüzümü güldürüyo:) Ve asla onlara saçmalık gözüyle bakmıyorum. Kimsenin de öyle bakacağını sanmıyorum. O yüzden silme, bırak kalsınlar. Hem belki dönüp baktığında senin de yüzünü güldürürler:)

 16. hayalci says:

  >Ya yazılarını silmeye nasıl kıyıyosun,silme biz seni her halinle seviyoruz hazalım 🙂

 17. >herzamanki gibi güzel bir yazı her zamanki gibi duyarlısın.şunu diyim. sanat ve insancıl hedeflerinden asla vazgeçme. evet. ama hayat her zaman ciddiye de alınmaz. bol bol saçmala, yanlışlar yap, utan, raydan çık, eğlen, kop. hepsi güzel. yaşamın her yönü güzel. genç bir kız olduğunu da unutma. gezmek, dans, aşk, içki, sokaklarda sarhoş olmak. hepsi insana dair. ve yaşamak bunların hepsiyle de güzel.saçmalamak, tembellik, boş boş gezmek hepsi iyi bence 🙂

 18. >Bu yorumun üzerine seni koklayarak öpesim geldi sevgili Hazel.:))

 19. Hazel says:

  >@StummScream : çok doğru söylemişsin.Biraz abartıyordum belkide.Yazdıkça fark ediyorum işte.Zordu ama ya öyle deme.Özellikle bayanlarda uzun boy, arkadaşlarının yanında dururken çok kötü.herkese yukarıdan bakmak mesela.evet, elbette öyle.Ama gerçek dostluklar da doğmuyor değil :)@JG : fıstıkk… çok duygulandırdın beni. çok ciddiyim…çok ama çok teşekkür ederim.bu kadar tepkiden sonra artık silmem sanırım :/

 20. Hazel says:

  >@hayalci: canım 🙂 tamam silmeyeceğim artık 🙂 ğol sağol sağol :)@deepblueeagle: umarım kendimi biraz daha serbest bırakabilirim.Çok korumacı bir aile değil aslında ailem ama … yok ya bayağı korumacılar :))Ama aslında çok özgür tipli bir insan olmasam da ( böyle mülayim biri gibi görünüyorum) çok asiyimdir, ciddiyim.Annem beni frenlemese işte.. iyi ki frenlemiş diyorum bazen.@crazywomenrosemary : anneem :):):)

 21. AD says:

  >Yazıları silmesen iyi tabii ama yine de sen bilirsin. Ayrıca ben de herkesi blog yazmaya davet edenlerdenim. Herkes yazsın. Şenelsin ortam:) İnsanları sadece düşünceleriyle tanımak güzel.

 22. Hazel says:

  >evet düşünceleriyle tanımak, görünüşüyle tanımaktan daha güzel bence.artık silmeyeceğim dost 🙂

 23. >bi yazını okuyamadım. çakırcalı mehmet efe :))) bence silmenin bir sakıncası yok. yazılar senin. seni tedirgin eden yazıları silebilirsin. senin huzurun önce önemli olan. nasıl olsa hep yazacaksın. yazıların değil, seni seviyoruz biliyorsun. varoluşunu.:)

 24. Hazel says:

  >blogdan kaldırdım ama tamamen silemedim :)büyük büyük dedemin hikayesi işte.olmazsa daha güzel bir şekilde yazıp koyarım birgün :)siz ve bu anlayışlı halleriniz yok mu… tam kalbimden vuruyor beni 😛

 25. >Kısa ve öz konuşiyim mi?Ben de günlük yaşantımda sıkıyorum, boğuyorum. Olgun olucam, çocuk değilim ben diye tekrarlayıp duruyorum. Ama aslında hala çocuğum ve içimdeki dürtüleri malesef ki durduramıyorum. Bu yüzden bu dürtüleri "hoooopppp, booom, crasshh" diyee biloguma aktarıyorum. Eğer aktarıcak bir yer bulamazsam içimde patlar, biliyorum. O yüzden salla gitsin. Burda rahat ol. Normal hayatta da kendini sıkıcaksan sık.Not:Pek d kısa ve öz olmadı sanırım :/ Napiyim tutamadım kendimi 🙂

 26. Hazel says:

  >güzel olmuş güzel 🙂 teşekkür ederim, evet en iyisi sıkmamak sanırım :/

 27. 8ex-en8 says:

  >İnsanlar blogtaki gibi gerçek hayatta gerçek olamazlar. Mesela ben. Gerçek hayatta blogumu okuyan insanlar beni yargılar ve yargılıyordu. Tam 4 kez blogumu değiştirdim. Her seferinde 400 lere dayanan seyircilerime ragmen yine de kapatıp onlara okutmamak istedim. Yine buldular en sonunda o arkadaşları hayatımdan çıkardım. Beni yargılamaları sıktı artık. Çünkü asıl cem buydu blogtaki cemdi…

 28. 9 says:

  >''Çocukça yazmak, çocukça konuşmak, çocukça hareketler… Yıllardır bir o kadar kendim olamıyorum, bir o kadar da kendimim…''Tam bir insansın, sorun nedir ?Tadını çıkarsana bunun.

 29. >Sal gitsin 🙂 Bırak içinde ne varsa.Yazdıktan sonra boşaltım yapmış gibi rahatlıyosun 🙂

 30. Hazel says:

  >88 : sen beni de aşmışsın Cem. Artık kal ama olur mu :/9 : ehe.orası doğru tabi.Düşününce her insanın doğasında bu şekilde düşünmek var.Ama çevremdekilerden biraz daha fazlaydı belki de benimki.Ğ : Evet evet 🙂 artık sınırlama yok 🙂

 31. >Yazdığın yazıları bir daha sakın silme.. Kızarım

 32. Ayris says:

  >Herkes söylemiş, ben eksik kalmayayım:)) İstediğin gibi ol, en azından şimdilik, daha ileride çok daha fazla kısıtlanacağın günler olacak; çünkü yaş ilerledikçe sorumlulukların artıyor… Hele blogta sakın kısıtlama kendini, yaz yine yaz, yorumlanmasını istemediğin yazılarını yoruma kapat mesela, ama yaz(ben böyle yapıyorum)…Her türlü yazını seviyorum, hatta kızılderili kız hikayenin devamını getirmedin, onu bile hatırlıyorum:)Neyse, öpüyorum tatlım, nice mutlu bayramlar dilerim, geniş ailenle^^Sevgiler**

 33. matias says:

  >sil gitsin bisey olmazolsa bana olurdu, binden fazlasını sildim:)yarın bayrammıs;iyi bayramlar diim ben sana da adet yerini bulsun:)

 34. Profösör says:

  >Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

 35. >Yazini cok begenerek okudum..Burdaki dostluklara gercekten katiliyorum.. Ama öte yandan sildigin yazilarin yasini tuttum simdi.. Öyle ki her ruh halini koymali insan.. Hep olgun olmakta olmaz mevsimsel yasamali sacmalamali bazen söyle sacmasapan : )

 36. Hazel says:

  >@Kolalı Jelibon : ah peki tamam.Silmeyeceğim :)aAyris : ehe.Hatırlamana çok sevindim, evet o bir denemeydi ve devamını getirmedim, olmazsa yazayım bir ara :)@matias : senin bayramını kutlarım 🙂 uf nasıl ya, bak şimdi anlıyorum nasıl üzülüyor insan.çok silmişsin kuzum :/@Profösör : sizin de efendim :)@Hero of Darkroom : Çok teşekkür ederim, evet haklısınız sanırım.Bundan böyle, kaliteli yazacak ve silmeye gerek duymayacağım 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s